Zadzwoń teraz Wyślij wiadomość

Integracja Fanuc – stacje z robotami współpracującymi i przemysłowymi

Firma Sparkrobots oferuje integrację robotów przemysłowych oraz współpracujących marki Fanuc, które wyróżniają się funkcjonalnością, produktywnością, a także niezawodnością. Dostępnych jest ponad 100 modeli robotów, co stanowi największy ich wybór na świecie. Roboty Fanuc są przeznaczone do wielu zastosowań w różnych branżach a dedykowane serie robotów do paletyzacji, malowania czy też obsługi maszyn umożliwiają na dobranie optymalnego robota do danego procesu.

 

Stawiając na rozwiązania renomowanych firm, można mieć pewność, że praca zintegrowanych robotów przyniesie oczekiwane korzyści, w tym zwiększy wydajność danego przedsiębiorstwa, pozwalając na nieprzerwaną pracę przez siedem dni w tygodniu przez 365 dni w roku.

 

W ofercie firmy Sparkrobots znajdują się klasyczne roboty przemysłowe oraz coboty z rodziny Fanuc CR i Fanuc CRX, które mogą pracować bez konieczności montażu klatki ochronnej, co pozwala na oszczędność miejsca. Stacje wykorzystujące roboty Fanuc sprawdzą się do takich zadań jak pakowanie, wypakowywanie i przenoszenie oraz do paletyzacji, która często jest trudna dla człowieka ze względu na konieczność układania na paletach ciężkich paczek.

Paletyzacja Fanuc – efektywność połączona z optymalnymi kosztami

Jednym z najczęściej wykonywanych przez roboty zadań jest paletyzacja. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, iż od człowieka czynność ta często wymaga dużej siły fizycznej. Specjaliści z firmy Sparkrobots stworzyli stację do paletyzacji z robotem Fanuc oraz opracowali innowacyjne oprogramowanie pozwalające na jej obsługę. Dzięki niemu możliwe jest sterowanie urządzeniem, a także zapisywanie schematów paletyzacji.

 

Warto też zaznaczyć, że obsługa zarówno robotów przemysłowych, jak i cobotów za sprawą oferowanego oprogramowania staje się łatwiejsza. Na integrację z robotów Fanuc mogą zdecydować się niewielkie, średnie, jak i duże firmy, którym szczególnie zależy na zwiększeniu wydajności swojej produkcji. Specjaliści Sparkrobots dokładają wszelkich starań, aby każdy zintegrowany robot odpowiadał na potrzeby Klientów.

Integracja robotów marki Fanuc – dlaczego warto?

Wykorzystanie robotów na hali produkcyjnej znacznie przyspiesza wykonanie określonych zadań oraz pozwala na uniknięcie błędów, które mógłby popełnić człowiek. Dzięki nim bez trudu można spakować i rozpakować towar, a także wykonać paletyzację.

Fanuc dostarcza roboty pozwalające inżynierom zatrudnionym w Sparkrobots tworzyć stacje dostosowane do wykonywania określonych zadań. Niezależnie od tego, czy Klientowi zależy na możliwości podnoszenia ciężkich towarów, zwiększeniu wydajności produkcji, czy ważny jest dla niego zupełnie inny aspekt – specjaliści znajdą odpowiednie rozwiązanie. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki prowadzeniu cyklicznych rozmów z Klientem podczas projektowania określonych rozwiązań.