Zadzwoń teraz Wyślij wiadomość

Integracja Universal Robots – innowacyjne roboty współpracujące

Firma Sparkrobots oferuje innowacyjne coboty marki Universal Robots. Tworzone przez nas stacje są dostosowane do pracy w wielu różnych branżach, w tym:

  • samochodowej, 
  • elektronicznej, 
  • meblarskiej, 
  • farmaceutycznej,
  • związanej z obróbką metali.

Integracja robotów marki Universal Robots zawsze przeprowadzana jest przez specjalistów z odpowiednimi kompetencjami tak, aby cały proces trwał krótko i zapewniał urządzeniom bezawaryjność. Ponadto podczas tworzenia projektów, zgodnie z modelem AGILE, prowadzone są regularne konsultacje z Klientami, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie wprowadzanych rozwiązań do potrzeb danych przedsiębiorstw.

Paletyzacja Universal Robots – doskonałe rozwiązanie dla przemysłu

Zaletą robotów współpracujących Universal Robots jest to, że jeśli zostaną im zapewnione odpowiednie warunki, mogą one wykonywać swoje działania, znajdując się obok człowieka. Pozwala to na wykorzystanie ich nawet w zakładach, w których jest bardzo mało miejsca. Coboty są używane do różnego rodzaju zadań, w chtym do rozpakowywania, pakowania, a także przenoszenia określonych produktów. Jedną z najczęściej spotykanych aplikacji jest paletyzacja.

 

Podobne czynności mogą również wykonywać roboty przemysłowe, jednak te często muszą pracować w specjalnych klatkach ochronnych. Układanie towaru na paletach wymaga od człowieka znacznej siły fizycznej. Pracownik odpowiedzialny za to zadanie musi się często schylać oraz podnosić ciężkie rzeczy co negatywnie wpływa na ergonomię pracy. Obecnie może to zrobić robot. Dodatkowym udogodnieniem integracji Universal Robots jest możliwość zastosowania autorskiego programu Sparkrobots do paletyzacji, który ułatwia obsługę robotów współpracującego oraz przemysłowego.

 

Marka Universal Robots jako pionier oraz lider rynku stawia na ciągły rozwój i poszukiwanie nowych, dostosowanych do Klientów rozwiązań, dzięki czemu, wybierając ich komponenty, zyskuje się gwarancję efektywnej pracy cobotów oraz robotów przemysłowych. Obecna gama cobotów Universal Robots jest już piątą kolejną generacją produktu od momentu swojej premiery w 2008 roku. 

 

Roboty te mogą być wykorzystywane nieprzerwanie przez 365 dni w roku, zapewniając precyzyjne oraz bezawaryjne wykonywanie zadań. Co więcej, ich wydajność zwiększa możliwość pobierania nawet kilku opakowań jednocześnie. Udźwig tego sprzętu zależny jest od jego modelu, jednak maksymalnie coboty mogą przenieść produkty o wadze do około 18 kilogramów, natomiast roboty przemysłowe aż do ponad 1000 kg.

Integracja Universal Robots w ofercie firmy Sparkrobots

Integracją Universal Robots zajmują się doświadczeni inżynierowie zatrudnieni w Sparkrobots. Dzięki temu można mieć pewność, że automatyzacja produkcji przebiegnie pomyślnie i szybko.

 

Dzięki oprogramowaniu stworzonemu przez specjalistów Sparkrobots można nie tylko sterować zintegrowanymi robotami Universal Robots, lecz także zapisywać poszczególne schematy, konfigurować je i analizować dane dotyczące wydajności poszczególnych urządzeń.

Paletyzacja Universal Robots to doskonały wybór dla przedsiębiorstw stawiających na nowoczesne rozwiązania oraz efektywność produkcji. Niezależnie od branży, w jakiej działa dane przedsiębiorstwo, specjaliści Sparkrobots pomogą w znalezieniu robota współpracującego, dopasowanego do jego potrzeb.