Zadzwoń teraz Wyślij wiadomość

Roboty przemysłowe – rozwiązania, które nie zawodzą

Roboty przemysłowe pozwalają na zwiększenie wydajności produkcji. Zazwyczaj wykonują one zadania, które są niebezpieczne lub trudne dla ludzi. Mogą one przenosić nawet bardzo ciężkie ładunki, ważące aż 1000 kilogramów, dzięki czemu z powodzeniem są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Często używa się ich w branżach:

  • samochodowej, 
  • elektronicznej, 
  • meblarskiej, 
  • farmaceutycznej,
  • związanej z obróbką metali.

 

Dostępne roboty przemysłowe wyróżniają się dużą precyzją, a także wydajnością – mogą one pracować nieprzerwanie przez 7 dni w tygodniu, wykonując zadania trudne dla człowieka. Należy przy tym pamiętać, że oferowane roboty przemysłowe wymagają odgrodzenia za pomocą specjalnej klatki ochronnej oraz innych zabezpieczeń. Ich właściwym montażem mogą zająć się specjaliści Sparkrobots, dzięki czemu roboty nie będą niebezpieczne dla pracujących w tym samym zakładzie osób.

Jakie zalety mają roboty przemysłowe?

Roboty przemysłowe oferowane przez Sparkrobots to przede wszystkim gwarancja:

  • wysokiej jakości,
  • dużej wydajności,
  • ciągłości pracy.

 

Roboty te to doskonały wybór dla przedsiębiorstw, które chcą zadbać o efektywność swojej pracy. Roboty przemysłowe mogą być przystosowane do wykonywania wielu zadań. Są one wykorzystywane m.in. do pakowania oraz rozpakowywania czy paletyzacji i depaletyzacji. Nierzadko zajmują się one także kontrolą jakości.

 

Należy również pamiętać o tym, że dany robot może zostać dostosowany przez inżynierów Sparkrobots do robienia mniej powszechnych zadań na linii produkcyjnej, np. nakładania odpowiednich substancji na materiały lub ich szlifowania, grawerowania oraz lakierowania bądź nawiercania określonych części produktu.

 

Oferowane roboty przemysłowe mogą też przenosić różnego rodzaju materiały, dzięki czemu niezależnie od tego, co jest produkowane w danym zakładzie, jego właściciel może zdecydować się na montaż odpowiedniego robota. Bez trudu poukładają one towar znajdujący się w kartonach, a także workach, torebkach, butelkach oraz zgrzewkach. Odpowiednio zaprogramowane roboty przemysłowe mogą być wykorzystywane nawet przez firmy niemające wcześniej styczności z robotyzacją produkcji.

Roboty przemysłowe w ofercie Sparkrobots

Sparkrobots oferuje wysokiej klasy roboty, które zapewniają nie tylko efektywną pracę, lecz także bezawaryjność. Wiedząc, że robotyzacja produkcji to szansa dla wielu firm na rozwinięcie skrzydeł, specjaliści dokładają wszelkich starań, aby znaleźć dla każdego Klienta jak najlepsze rozwiązanie. Co więcej, chcąc, aby możliwość wykorzystania robotów w paletyzacji była łatwiejsza, inżynierowie Sparkrobots opracowali własne oprogramowanie znacznie ułatwiające cały proces.

 

Specjalny program służący do obsługi robotów przemysłowych wykorzystywanych do paletyzacji pozwala na sterowanie nimi za pomocą ekranu dotykowego. Sparkrobots to firma stawiająca na ciągły rozwój, dlatego roboty dostępne w ofercie mogą pracować w różnych warunkach, wykonując nawet bardziej skomplikowane zadania. Co więcej, chcąc znaleźć korzystne rozwiązania dla Klientów, przed rozpoczęciem prac projektowych specjaliści rozmawiają ze Zleceniodawcami, aby jak najlepiej zrozumieć ich potrzeby, a także na wielu etapach strony konsultują ze sobą przygotowywany projekt.

Roboty przemysłowe zostały stworzone przede wszystkim z myślą o dużych zakładach produkcyjnych, w których codziennie trzeba przenosić ciężkie ładunki i przed którymi rynek stawia bardzo duże wyzwania. Decydując się na zautomatyzowanie produkcji, zyskuje się również prestiż, ponieważ dane przedsiębiorstwo postrzegane jest jako innowacyjne i patrzące w przyszłość.